Пропонуємо вашій звіт Павла Гавриловича Шваба «Цей нелегкий вдалий старт», який був опублікований в «Програмі. Довіднику-календарю Буковина(Чернівці) – Азовець (Маріуполь) Кубок України 1/16 фіналу. від 28.02.1992».
Понеділок, 10 лютого 1992 року, ввійде в історію як початок розвитку футболу в суверенній незалежній державі Україна. Саме в цей день в місті Іршава, що на Закарпатті в 1/32 розіграші Кубка України зустрілись чернівецька «Буковина» (команда вищої ліги) та хмельницьке «Поділля» (перша ліга). Це був перший офіційний матч нашої країни. Звичайно, це випадок, що в цьому історичному поєдинку зустрілися саме ці клуби. Та все ж, погодься, читачу, то є дуже почесно бути безпосереднім учасником такої історичної події, відродження українського національного футболу.
Що ж, у добрий час, футбольна Україно! Вперед, до європейських, олімпійських та світових футбольних вершин.
«Поділля» Хмельницький – «Буковина» Чернівці 2:4(основний час 1:1, додатковий – 0:00, по пенальті 1:3).
Кубок України. 1/32 фіналу. 10 лютого 1992 року. М. Іршава, Закарпатської області.
«Поділля»:Аркадій Баталов, Ігор Кондак, Володимир Кисера (капітан команди), Ігор Снігур, Анатолій Сорокін, Сергій Куличин, Михайло Лапідус (Андрій Лапідус, 65), Роман Данилко (Ігор Ядлось,67), Сергій Пташник, Віталій Бугай, Віктор Муравський (Сергій Аргудяєв,77).
«Буковина»: Ігор Кропивкін, Сергій Соботюк, Олександр Войтюк, Віталій Марков, Юрій Махиня, Василь Задорожняк, Олександр Кисляков (Орест Швець,72), Юрій Гій (капітан команди), Борис Фінкель (Іван Руснак,77), Леонід Федоров, Віталій Мінтенко (Євген Крячик,67).
Судді: Валерій Онуфер, Степан Сельменський, Василь Бабич (усі – р.к., м. Ужгород).
Голи: Віталій Бугай (44), Юрій Гій (48).
Пенальті: Сергій Соботюк 1:0, Сергій Кулинич 1:1, Юрій Гій 2:1, Віталій Бугай не забив, Леонід Федоров 3:1, Сергій Пташник не забив, Василь Задорожняк не забив, Сергій Аргудяєв не забив.
Це був перший офіційний футбольних матч суверенної України. Віриться, що «Буковина» та «Поділля» (хай навіть волею випадку) вписали перші рядки в історію великого футболу великої футбольної держави Україна. А для істориків спорту додамо, що на лавах запасних були також: в «Буковини» воротарі Володимир Циткін та Мар’ян Якубовський, Володимир Цап і Михайло Куриляк; в «Поділля»: Юрій Панфілов та Сергій Симоненко. Істотні корективи в гру внесла погода: рихлий наче пісок сніг не давав можливості суперникам втілювати на полі тренерські задуми і настанови. Перед перервою хмельничани відкрили рахунок, а одразу по перерві після розіграшу стандартного положення капітан буковинців Ю. Гій встановив рівновагу.
Спливли решта 42 хвилини, потім ще 30 додаткових, але нічийний рахунок 1:1 не змінився. Отже, пенальті. І ось тут справжнім героєм цього історичного поєдинку став воротар «Буковини» І. Кропивкін. Він двічі парирував удари С. Пташника та досвідченого С. Аргудяєва! Справу, як мовиться, було зроблено.
http://fcbc.cv.ua