На черговій сесії Хмельницької міської ради збираються ліквідувати комунальне підприємство “Футбольний клуб “Поділля-Хмельницький”: як показало життя, така форма організації професійного футболу не виправдала себе.
Практично усі професійні футбольні команди, що беруть участь у першості України, утримуються за рахунок спонсорських коштів, і лише дві з них (у тому числі хмельницька) – за рахунок територіальних громад. Однак цей експеримент, розпочатий у 2006 році після ліквідації першолігового футбольного клубу “Поділля”, виявився невдалим. У той час під проголошеним гаслом “Футбол повинен стати виключно міським” було вирішено розпочати становлення футбольного колективу, як мовиться, з чистого листа – тобто розпочати з аматорської команди, яку швидко вивести у другу лігу, а роки за три, як тоді заявлялося, увійти до першої ліги.
До другої ліги команда увійшла без проблем, і далі було вирішено, що команда існуватиме у вигляді комунального підприємства, працівниками якого стануть тренери та гравці. Для цього підприємств передали навіть гуртожиток та автобус. Футбольне підприємство створили, незважаючи на численні заперечення ряду міських депутатів, які переконували, що футбол просто не зможе існувати у вузьких комунальних рамках.
“Хто тепер буде за це відповідати?” – запитує голова постійної комісії з питань приватизації та використання майна територіальної громади Віктор Вікарчук. Адже бюджетні кошти майже два роки витрачалися, а результат... З третього місця у другій лізі, яке “Поділля” вибороло у попередньому сезоні, зараз воно перейшло на третє з кінця: 15-те із 18-ти команд. Про першу лігу вже навіть не йдеться: “Ви ж знаєте, які для цього потрібні витрати”, - кажуть спортивні функціонери.
Депутат Ігор Петяк доцільність подібних футбольних витрат ставить під великий сумнів. “Аніж фінансувати одну команду, яка цікавить аж 500 вболівальників, чи не краще фінансувати з десяток дитячих секцій, у яких діти б займалися спортом?” – запитує він.
Що ж планується після ліквідації? За словами голови міського спорткомітету Валерія Вешка, гуртожиток та автобус передадуть дитячій спортивній школі, гравців – товариству “Динамо”, а місто фінансуватиме участь команди у тренувальних зборах. Однак і у такому шляху вже не розвитку, а збереження хмельницького футболу є сумніви. Депутат Сергій Вознюк, який опікувався міським футболом на попередньому “історичному етапі”, каже: “Не слід йти під “Динамо” – я знаю, про що кажу: ми там вже були, діла не буде...”
Втім усі “за” і “проти” вирішувати міській раді...
Джерело: "Хмельницький портал"
При використаннi матерiалiв сайту посилання на сайт обов'язкове!