«Десна» (Чернігів) - «Динамо» (Хмельницький) - 2:0

Голи: Грибанов, 3, Павелько, 36

«Десна»: Ширяєв, Жук (Гетьман, 8), Анеліков, Гергелюк, Каваців, Павелько (Бовтрук, 69), Кобець, Кондратюк (Гавриленко, 82), Фурта (Сердюк, 90), Чепурненко, Грибанов (Полтавець, 64).

«Динамо»: Полянський, Антонов, Семенов, Шляховий, Дем’янчук, Сангаре, Донгаузер (Бортнік, 46), Ткачук (Рєпа, 67), Солонинко (Булкін, 73), Гончар (Ягмурян, 46), Дітковський (Калайда, 62).

Попередження: Павелько – Гончар

За три перших хвилини матчу чернігівці провели три небезпечні атаки, кожна з яких мала всі шанси стати гольовою. Пощастило третій. Після обрізки колишнього «деснянця» Мамаді Сангаре в центрі поля (віддав під пресингом Чепурненка неточний пас на Кобця) м’яч в один пас був доставлений на лінію карного майданчика, де Грибанов несподівано майже без замаху пробив низом з-під Шляхового. Не сказати, що м’яч летів в кут, але Полянський момент удару не бачив і стрибнув занадто пізно. 1:0.

А до цього Сангаре двічі відзначився з найкращого боку, коли при подачах з флангів (перший з кутового, другий з гри) у повітрі перегравав Грибанова і Кондратюка, не залишаючи їм шансів для точних ударів головою з лінії воротарського майданчика.

Гості відповіли на 10-й хвилині, коли після навісу з лівого флангу від Гончара Анеліков зіграв необачно, зробивши зайвий крок вперед. Як підсумок – м’яч перелетів через захисника і опинився у самотнього Донгаузера, що перебував на убивчій позиції (метрів 10-11 до воріт трохи правіше центру і попереду лише воротар). Проте восьмий номер гостей, який підміняв травмованого Руденка, не поклав як слід корпус, і м’яч полетів значно вище воріт.

Потім Гончар впевнено розібрався на правому фланзі з Гетьманом (от і далася взнаки травма Жука на початку гри) і, увійшовши в штрафний майданчик на силу пробив в ближній кут. Ширяєв врятував, перевівши м’яч на кутовий. Подача Дітковського теж ледве не призвела до голу – «сухий лист» закрутився в потрібну сторону в 30 сантиметрах за дальньою стійкою, яку ніхто не прикривав.

Зрозумівши, що гості, на відміну від попередніх суперників, в захисті відсиджуватися не збираються, чернігівці спробували забити вдруге аби уникнути зайвих несподіванок. Першу спробу змарнував Фурта. Грибанов закинув за спини захисників «Динамо» оригінального парашута на хід парнтеру, але коли той наздогнав м’яч, кут був уже досить гострий і вихід сам на сам завершився трішечки неточним ударом під дальню штангу.

Згодом, сам Грибанов вже хапався за голову. Кобець вистрілив як з гармати здалеку, Полянський невдало відбив м’яча перед собою, Грибанов підхопив його, обіграв голкіпера, але не втримався на ногах і з кута воротарського майданчика пробив навіть не в напрямку порожніх воріт, а просто за лицьову лінію.

Ще за хвилину Грибанов вдруге обдурив захист «Динамо» парашутом за спини, і знову попереду опинився Фурта. Всі зупинилися, чекаючи на фіксацію офсайду. Зупинився і сам Фурта. А коли зрозумів, що асистент арбітра прапорець не піднімає, просто не встигав зробити півкроку, щоб розстріляти беззахисного Полянського. В результаті бити довелося в напівшпагаті, і замість удару вийшов легкий поштовх м’яча в бік воріт.

Згадаю ще й потужний удар зі штрафного у виконанні Чепурненка. Незважаючи на далеку відстань (приблизно 30 метрів) Євген ніби рукою закидав м’яча в дев’ятку воріт хмельничан. Полянський врятував. Але за хвилину він був безсилий. Анеліков на лівому фланзі двічі обіграв Антонова (підміняв травмованого віце-капітана Осокіна), прострілив в центр штрафної, де Грибанов і Кондратюк не змогли визначитися кому бити і продовжили пас на правий кут воротарського, звідки Павелько без перешкод пробив, мало не розірвавши сітку на дальньому верхньому куті воріт. 2-0.

На хвилі успіху чернігівці мало не забили втретє. Паніка в захисті «Динамо» після навісу з флангу (Полянський невдало вийшов з воріт на перехват) призвела до того, м’яч довелося виносити мало не з лінії воріт. Винесли, хоча при цьому влучили в спину Полянському, від якої шкіряна куля знову ледь не полетіла у ворота, розминувшись з ними не більше ніж на півметра.

Власне, ці 15-20 хвилин стали виключенням у грі. «Динамо» зібралося, заволоділо ініціативою (мабуть правильніше сказати, що господарі віддали її, але ж і цим треба ще вміти скористатися) і останні хвилини першого тайму провело в атаках. В результаті на останніх хвилинах гості заробили два перспективні штрафні удари. Дітковський бив з 18 метрів але удар вийшов не сильним і прямо по центру воріт – Ширяєв без проблем заволодів м’ячем. А Сангаре ледве не покалічив гравців у стінці потужним ударом з 30 метрів. Обійшлося.

Про другий тайм розповідати важко. Якщо за перші 45 хвилин списані були 3 сторінки в нотатнику, то за другий – навіть не півсторінки.

Гості розпочали активніше – Дітковський знову спробував реалізувати штрафний удар, але промахнувся приблизно на метр; Солонинко і Бортник заплутали на правому фланзі суперників і останній чи то бив, чи то прострілював – м’яч просвистів поруч з дальньою стійкою… Зупинилася гра після двох спроб «Десни» забити втретє. Спочатку Кондратюк увірвався в карний майданчик по лівому флангу, але його потужний удар в ближній кут відбив Полянський. А потім Чепурненко подарував Полянському ще одну нагоду створити сейв - дальній удар форварда «Десни» воротар «Динамо» в красивому стрибку зупинив під поперечиною.

Після цього – все. Команди зупинилися і лише на 89-й хвилині гості змогли розхитати болото. Швидка атака завершилася прострілом на лінію воротарського майданчика, де Рєпа не влучив… ні, не по воротам – по м’ячу. А попереду був лише Ширяєв і 6 метрів до воріт.

UA-Футбол

P.S: Як розповіли сайту ФК "Поділля" наші чернігівські колеги, "Динамо" дещо приємно здивувало своєю грою. На відміну від "Кристалу" та "Прикарпаття", які до цього грали в Чернігові, хмельничани не сиділи в захисті, а намагалися зрівняти рахунок. На жаль, не вийшло.
  • 0
  • Viktor

• 28 квітня 2012 20:00
  • vov4ik,
    2 з яких основні...

футболист,
    я б так не говорив не бачучи гру команди...

• 28 квітня 2012 11:18
  • Нічого страшного що програли,так і мало там бути в Чернігові,головне щоб хлопці не засмучувались а виходили в середу на поле свое рідне і з всіма повагами до Тернополя нахиш сосідів,но вийшли і зіграли найкращу гру в 2 колі і розгромили їх як вони нас в 1 колі,тимпаче Нива просто ніяка порівняти з 1 колом чемпіонату...