» "Спортлідер+" здобув перше очко у чемпіонаті

"Спортлідер+" здобув перше очко у чемпіонаті

Хмельницький футзальний клуб зіграв перший домашній матч чемпіонату України серед команд першої ліги

«Спортлідер+» – МФК «Одеса» – 2:2

«Спортлідер+»: 18. Хомин Павло, 2. Атаманюк Віталій, 3. Стасюк Вадим, 4. Сохорук Микола, 5. Михайленко Дмитро, 8. Глас Артем, 10. Матвєєв Андрій, 13. Беркумян Армен, 16. Рефель Вадим, 17. Колесников Олексій, 14. Немий Артур, 1. Алексейчук Сергій.

Головний тренер: Стасюк Іван.

МФК «Одеса»: 12. Чумак Микола, 3. Опарівський Володимир, 5. Моторний Олексій, 7. Швидкий Максим, 8. Шерстнев Вадим, 9.Дрозд Дмитро, 10. Шамотій Олександр, 13. Таранчук Сергій, 14. Свіріпа Владислав, 18. Гавенчук Євген.

Головний тренер:
Валерій Водян.

Суддівська бригада: арбітр Вишиваний Іван (Львів), другий арбітр Кіндій Богдан (Львів), третій арбітр Подворний Сергій (Хмельницький). Інспектор матчу Савицький Валентин (Київ).

Попередження: Нємий, 30 – Шерстнев, 30.

Голи: Моторний, 14 (0:1), Немий, 26 (1:1), Рефель, 29 (2:1), Таранчук, 32 (2:2)

У спорткомплексі Хмельницького національного університету яблуку не було де впасти. Дебютний домашній матч «Спортлідера+» у першій лізі чемпіонату України з футзалу викликав справжній ажіотаж серед любителів міні-футболу. А тому гравці хмельницької команди не мали права програвати в рідних стінах…

Перед самим початком поєдинку відбулося урочисте відкриття першості в Хмельницькому. Подарунки з рук президента клубу Івана Гончара отримали як меценати, так і гравці обох команд, арбітри та друзі команди. Однак не так райдужно було у промові Івана Ярославовича. «Сьогодні на мене з боку обласної влади чиниться чималий тиск, – заявив Іван Гончар, який є депутатом обласної ради від ВО «Свобода». – Моє підприємство – «Фруктовий рай», перевіряють усі, кому не лінь. Вже закрили десять кіосків. Якщо влада намагатиметься й надалі знищити мій бізнес, то знищить і єдину професійну футзальну команду в Хмельницькому. Кажу відверто, сьогоднішній матч може стати останнім. Але я боротимуся до останнього, щоб «Спортлідер+» грав у першості України. І сьогодні бажаю своїй команді лише перемоги».

Чи то слова про невідоме майбутнє клубу, чи то просто хвилювання, але щось таки завадило гравцям «Спортлідера+» у першому таймі продемонструвати усі свої навички. Хоча моментами хмельничани перегравали своїх суперників, яких очолює відомий в країни наставник – заслужений тренер України Валерій Водян. Вже на другій хвилині поєдинку «Спортлідер+» мав «запалювати одиничку» на табло, коли віч-на-віч із голкіпером вийшов капітан команди Микола Сохорук. Але одеситів від голу врятував голкіпер. А через чотири хвилини настав час рятувати свою команду й голкіперу хмельницького клубу Павлу Хомину, який відбив удар Швидкого з шести метрів.

Перша половина першого тайму пройшла на зустрічних курсах. Команди по черзі атакували, але на «висоті» були воротарі обох клубів. Інколи ж не вистачало везіння. Зокрема, на 10 хвилині Дмитро Михайленко, обігравши стража воріт МФК «Одеса», з гострого кута не зміг влучити у сітку воріт гостей. А через хвилину, після удару Андрія Матвєєва, одеситів врятувала поперечина. Натомість на 14 хвилині помилка Армена Беркумяна неподалік власних воріт призвела до того, що Олексій Моторний відкрив рахунок у матчі. Гол наче паралізував хмельничан і на 16 хвилині вони ледве не пропустили ще один. Але цього разу, після удару Олександра Шамотія, фортуна була на боці «Спортлідера+» – м’яч влучив у стійку. До перерви хмельничани (двічі Артем Глас та одного разу Дмитро Михайленко) тричі потурбували голкіпера гостей, але рахунок так і залишився не змінним – 0:1.

Те, що «Спортлідер+» має наміри здобути перші очки в чемпіонату, гравці команди-господаря продемонструвала одразу ж у другому таймі. Вже на сьомій секунді другої половини гри Вадим Рефель завдав сильного удару. На жаль, повз ворота. Ще через дві з половиною хвилини сильним, але не точним ударом відзначився Олексій Колесников. А на 26 хвилині матчу м’яч все таки побував у воротах гостей. Щоправда, Артур Нємий відправив його туди після свистка рефері, який зафікусвав фол у нападі. Але через декілька секунд Артур все таки зрівняв рахунок! Отримавши м’яч в метрах шести від воріт МФК «Одеси», Нємий пробив із розвороту та став автором першого голу «Спортлідера+» не лише в цьому матчі, а в сезоні. На 27-хвилині Микола Сохорук міг забити другий гол у ворота одеситів, але гостей врятував голкіпер. Але вже через дві хвилини швидка атака хмельничан завершилася пасом Колесникова на Рефеля і Вадим вивів «Спортлідер+» вперед у рахунку. Пізніше хмельничани втратили ще одну можливість збільшити рахунок, не реалізувавши вихід 3 на 2. За що, мабуть, і були покарані на 32 хвилині, коли капітан МФК «Одеса» Сергій Таранчук відновив «статус-кво» у матчі.

Часу, щоб здобути перемогу, було ще багато. Бажання? Ще більше! Але й гості хотіли поїхати з Хмельницького із перемогою. І чи не вирішальну роль у результаті цього протистоянні зіграли голкіпери команд. Спочатку на 33-34 хвилині одеситів врятував Микола Чумак, який виграв «дуель» у Вадима Рефеля та відбив на кутовий потужний удар Артема Гласа. А потім хмельничан рятував Павло Хомин, який на 36-37 хвилинах впорався з ударами Швидкого та Шерстнева. Кінцівка ж матчу видалася емоційною та важкою не лише для гравців, а й для вболівальників. Тому перші, після фінальної сирени виглядали засмученими, бо хотіли виключно перемогу, а другі – обговорювали сам матч, зазначаючи, що гра була доволі цікавою.

Що ж, перший домашній матч позаду. Попереду – другий виїзд. Цього разу 5 листопада у Чернівці.

• дякую Спортлідеру за гру applause applause applause

давно таких позитивних емоцій не переживав. є гра, є шалена самовіддача, а перемоги прийдуть.