- Усі важливі, але цьогоріч ми в першу чергу підтримуватимемо розвиток дитячо-юнацького футболу. У Києві, на всіх найвищих футбольних форумах, постійно озвучується тема різкого підвищення уваги до дітей, юнаків, що прагнуть займатися футболом. Дійсно, дерево, яке не має коріння, не буде плодоносити. Невдачі різних збірних України на міжнародній арені мають низку причин. Одна з найголовніших – слабкий притік талановитої футбольної молоді із периферії, для якої почуття патріотизму стало б потужним мотивом на шляху до перемог.
- Як же живеться дитячо-юнацькому футболу у нашому краї?
- На жаль, минулого року здали свої позиції ДЮСШ Нетішина. Вони були аутсайдерами у першій групі першості України. Грають тільки у дитячо-юнацькій футбольній лізі області та дублем у місцевому „Енергетику” у вищій групі чемпіонату області. Маючи таку розкішну спортивну і навчально-тренувальну базу, юнаки Нетішина, як на мене, повинні виступати у вищий групі першості України. Не мають чим похвалитися юнаки ДЮСШ №1 міськспорткомітету обласного центру. Там працює багато тренерів, а де результат їх роботи? Ця ДЮСШ першою має готувати кадри для ФК „Поділля” Хмельницький, бо обидві ці структури підпорядковані відомству Валерія Вешка. Але гармонії у взаємодії між вищезгаданою ДЮСШ та флагманом футболу Хмельниччини я не бачу. Давно перестала бути футбольним центром нашої області Шепетівка. Тамтешня влада ігнорує потреби розвитку футболу у місті, чия команда в середині 90-х років перегравала навіть Донецький „Шахтар”. Дивує ставлення до юнацького футболу у стотисячному Кам’янці-Подільському. Лише дякуючи зусиллям справжнього ентузіаста футболу Володимира Пташника це місто представлене на всеукраїнській юнацькій арені. Він залучає бізнесменів, які допомагають юні. Але влада Кам’янця-Подільського не повинна стояти осторонь.
Хороші традиції юнацького футболу у Волочиську. Ім’я тренера тамтешньої ДЮСШ Миколи Островського добре відоме за межами Хмельниччини. Виступи волочиських юнаків підтримує місцева фірма „Агробізнес”. Насамкінець, добрі слова скажу на адресу ДЮФК „Поділля” (Хмельницький), де керівники Кметь та Шершун. Тут працюють справжні професіонали своєї справи Аркадій Баталов, Олександр Порицький, Юрій Черенков та інші. У ДЮФК „Поділля” (Хмельницький) добре поставлена селекційна робота. Наразі їхні кращі випускники грають не тільки за команди майстрів, а й за юнацькі збірні України.
- Що збираєтесь робити щоб поліпшити ситуацію?
- Наразі ДЮФЛ області налічує 90 команд. Першості Хмельниччини під егідою цієї структури проводяться у двох вікових групах. Спробуємо організувати ще одну – наймолодшу, щоб діточки починали грати організовано не 10-11 років, а на два-три роки раніше. Це одна із сучасних світових тенденцій розвитку спорту №1. Другий напрямок допомоги – фінансування деяких заходів чи виступів окремих команд. Так, минулого року федерація проплатила транспортні витрати команди „Пансіон” Шепетівка у першому колі першості України. Фінансуємо ми й навчально-тренувальні збори кращих вихованців юнацького футболу Хмельниччини, які залучаються під прапори збірних України відповідних вікових груп. А ще згадаю про активізацію міжнародних відносин. Є у Польщі місто То рунь. Маємо намір організувати виїзд кращих юнаків на турнір до цього міста і прийняти поляків на Хмельниччині. Дякуючи Миколі Шершун, підтримуємо традиційні зв’язки із футбольним клубом ЦСКА (Москва). Влітку 2008 року юні „армійці” завітають до нас, а кращі команди ДЮФК „Поділля” Хмельницький гратимуть на турнірі у столиці Російської федерації.
- Пропоную перейти до справ у дорослому футболі. Як розширити доволі вузьку географію дорослого футболу? Адже команди лише 9 із 20 регіонів області у 2007 році були представлені у вищій групі чемпіонату. А Старосинящина, здається, років з 15 в жодних регулярних футбольних змаганнях в області не брала участі...
- Робимо все, щоб ситуацію поліпшити. І вже є результати. Нещодавно мав розмову з головою Красилівської районної ради П.І.Арсенюком. Петро Іванович інформував мене, що рішенням ради виділено 80000 гривень на розвиток місцевого футболу. Він запевнив, що з весни красилівська команда обов’язково братиме участь у чемпіонаті Хмельниччини. Гратиме у вищій групі і минулорічний переможець другого дивізіону „Олімп” Деражня. Виявили бажання виступати в головних обласних аматорських змаганнях і футболісти Хмельницького університету управління і права „Феміда”. Так що обласний центр тепер буде представлений двома колективами, а це додаткова інтрига. Щодо Старосинявщини, то це дійсно футбольна „цілина”. Разом з тим, є обнадійлива інформація. Тамтешній стадіон в райцентрі передано місцевій ДЮСШ. З весни футбольне поле обіцяли привести у належний стан. Старосинявці задекларували бажання виставити команду для участі у першій групі чемпіонату області.
- 29 січня відбувся виконком обласної федерації. Про що йшла мова?
- Про якнайшвидшу реєстрацію в органах юстиції районних (міських) осередків футболу, федерацій. Торік Федерація футболу України перевела на наш рахунок у якості допомоги 50000 гривень. Цього року підтримка Києва ще зросте. І ми у свою чергу підсо***тимемо районним федерація коштами. А для цього у них має бути свій розрахунковий рахунок, печатка, інші юридичні реквізити. До речі, однією з перших на Хмельниччині оформила свій юридичний статус Деражнянська районна федерація футболу.
На виконкомі заслухали звіти районних федерацій Білогірщини, Старосинявщини, Шепетівщини. Розмова була конкретною, діловою. Ставимо собі завдання повернути, зокрема, місто Шепетівку у вищу групу чемпіонату області.
- Чи буде чемпіон Хмельниччини „Іскра” (Теофіполь) грати в аматорській першості України з весни?
- Маємо інформацію, що сесія Теофіпольської районної ради на розвиток місцевого футболу виділила 50000 гривень. Допомагатимуть „Іскрі” приватні бізнесмени, деякі підприємства. Керівництво „Іскри” виношує честолюбніші плани, ніж гра в аматорській першості України. Не виключаю, що влітку теофіпольці з’являться для участі у другій лізі першості України. А це професіональні змагання. „Іскра” може стати фарм-клубом Хмельницького „Поділля”. Є на Хмельниччині ще один претендент для підвищення у класі . Це – Славутський „Будфарфор”. Наразі повним ходом йде реконструкція місцевого стадіону: встановлюються пластикові крісла на трибунах, з весни кластимуть новий газон. Директор Славутського заводу В.Сальник прагне бачити команду „Будфарфор” у другій лізі українського футболу.
- Головний тренер ФК „Поділля” Богдан Блавацький має намір докорінно змінити модель функціонування єдиного поки що професійного футбольного клубу нашого краю. Чим допомагатиме йому федерація?
- Дійсно, Богдан Ігорович працює дуже серйозно. Його бачення розвитку професійного футболу на Хмельниччині цілком співпадає з позицією нашої федерації. І, зрозуміло, ми будемо в усьому йому допомагати. На сьогодні, вважаю, най болюча проблема – це відсутність в обласному центрі тренувальних полів високої якості. Щоб допомогти в цій справі, обласна федерація передала у комунальну власність м.Хмельницького дві ділянки землі з підготовленою документацією. І вже цією весною розпочнеться будівництво двох футбольних полів в районі колишнього Співочого поля. Маємо намір заключити довготерміновий договір про оренду футбольного поля на стадіоні Хмельницького політехнічного коледжу. І тут з весни почнуться роботи. Для цього Федерація футболу України виділила 500 кілограмів насіння вартістю 20000 гривень. Ми оплатимо роботу тих, хто упорядковуватиме ці поля.
- І останнє запитання: нещодавно рефері обрали головою асоціації футбольних арбітрів Хмельниччини Олександра Бондаря. Як ця структура співвідноситься із суддівським комітетом федерації, який очолює Василь Бурмич?
- Хмельницька обласна асоціація футбольних арбітрів формально існує вже не один рік. Наразі сталося її юридичне оформлення як окремої громадської організації. Її завдання – покращити пошук та відбір молодих, талановитих футбольних рефері. У суддівському комітеті нашої федерації інші функції: Василь Бурмич входить до асоціації футбольних арбітрів України. Ці дві структури не стануть антагоністичними, бо у них одні і ті ж цілі – покращення футбольного арбітражу.
Джерело: Віктор Котов, прес-аташе ФК „Поділля” (Хмельницький).
При використаннi матерiалiв сайту посилання на сайт обов'язкове!