Cьогодн і у міськвиконкомі підбили підсумки виступу хмельницького „Поділля” в 2007 році та обговорили плани на майбутнє. Спочатку, передбачалося, що будуть присутні лише голова правління клубу Валерій Лесков, начальник міського спорткомітету Валерій Вешко, директор КП „ФК „Поділля-Хмельницький” Станіслав Островський та головний тренер команди Богдан Блавацький. Але формат був змінений на круглий стіл, і до вищезгаданих людей доєдналися члени правління клубу, директори дитячо-юнацьких шкіл, гравці „Поділля” Сергій Якубовський та Андрій Лемішевський, вболівальники.
Все почалося з того, що Валерій Вешко нагадав про завдання, які ставилися перед клубом. „Було поставлено завдання створити команду, щоб вона виступала в другій лізі, - почав Валерій Іванович. – Потрібні були місцеві гравці, автобус, тренувальне поле, ремонт у гуртожитку, який ми зараз розпочинаємо, бо раніше там жили футболісти. Автобус – проведений тендер і до 7 грудня нам мають поставити автобус. Поле – провели тендер, розпочали роботи”. До речі, по автобусу це вже був третій тендер! Перший виграла одна фірма, від якої потім відмовилися. Що було з другим – так ми і не почули. Зараз же „перемогли” львів’яни з автобусом „МАН-ЛАЗ” , з якими мають укласти угоду.
Про вирішення завдання... „Так, ставилося завдання посісти 1-3 місце. І команда, хоч і не виконала його на 100%, але по очках практично знаходиться на третьому місці, - зауважив Валерій Іванович. – І я відверто скажу, що не думав, що, маючи стільки місцевих футболістів, команда так пристойно виступить”. Ну, а Валерій Лесков додав, що основним завданням міської влади було залучення вболівальників на стадіон. „Є питання по комплектації команди, будівництво бази, і я думаю, що ми це врахуємо на наступний рік, - сказав Валерій Олександрович. – Через ті умови, в яких клуб розпочав виступати в другій лізі, я вважаю, що команда виконала завдання на 99,9%”.
Відомий у минулому рефері, а нині член правління клубу Ігор Хіблін заявив, що у Богдана Блавацького просто було обмаль часу, щоб сформувати добротну команду для виконання якихось амбіційних завдань. „Тому я задоволений цієї роботою. Зараз в Богдана Ігоровича є час на комплектацію, - сказав Ігор Миколайович. – Коли казали про першу лігу, то вже тоді перед стартом другої ліги потрібні були 5-6 гравців рівня першої ліги, на яких би розраховували на весь сезон. А тому нині, вважаю, не правильно ставити за мету вихід до першої ліги. Потрібно за цей рік зробити команду, якій вже на 2008/2009 роки ставити завдання підвищення в класі”.
Своє бачення майбутнього висловив і Микола Шершун, директор приватної футбольної школи. „У нас зараз 40 дітей 18-19 років. Зрозумійте, що їх всіх Блавацький не може взяти в команду!, - зазначив Микола Вікторович. – З нинішнім підходом, ви, якщо увійдете до першої ліги, то одразу звідти вилетите! Тих, кого Блавацький не бере, то їх забирають у Білу Цервку, в „Поліграфтехніку” тощо. Потрібно створити команду, яка б грала в чемпіонаті України „ U-19 ”. Наше завдання – давати „Поділлю” безкоштовно гравців! Треба міняти схему роботи клубу! Потрібні гроші на придбання футболістів, давайте шукати! Міські команди лише у нас, і в Миколаєві. А потрібно залучати бізнесменів! Інакше це все утопія”. Станіслав Островський відповів: „Де то „ U-19 ” гратиме? У нас немає полів! Але у нас є план роботи, і ми хочемо, щоб діти грали на нормальних полях. І оскільки вирішилося, нарешті, питання з тренувальним полем, то проблема на 80% вирішена! Є ще поле в Раковому, і ми ведемо перемовини по ньому. А замість „ U-19 ” краще тримати команду на КФК (аматорська ліга). На рахунок спонсорів – ведуться переговори. Але жоден не прийде і не скаже: „На те вам гроші”. Єдиний – Гвоздьов – який безкорисно віддав клубу автомобіль „Тойота”. У нас йде робочий процес. І якщо буде реорганізація першої ліги, ми виступатимемо гідно!”.
Іван Вознюк, який, як він сам сказав, був 2,5 рази керівником клуба, а зараз є членом правління, висловив задоволення від 5 місця команди. „Коли починали грати, я дуже скептично відносився до результатів, - сказав Іван Степанович. – А ось саме створення комунального підприємства не означає, що воно стало футбольним підприємством. Бо чимало грошей „засіло”. Вони не втрачені, вони є, але донести їх до результату – автобуса, поля, розвитку футболу – дуже складно. Тому, вважаю, потрібно міняти специфіку, бо комунальне підприємство не дуже підходить для футболу”.
За зміну специфіки роботи виступив і Богдан Блавацький. „Потрібно поміняти комунальне підприємства на громадську організацію, - заявив Богдан Ігорович. – І в є нас група гравців, які просто „киснуть”. Якщо не будуть грати певну кількість ігор Слободян, Шпіца, Мошківський, то вони не прогресуватимуть. І їх потрібно десь задіювати. Вважаю, що вони можуть грати в „ U-19 ”, а перспективні хлопці 1987-88 року народження, нехай грають в колективах фізкультури. І це була б чудова вертикаль - „ U-19 ”, КФК, команда майстрів. Хай 2 чи 3 гравці кожного року нам видає ця вертикаль – це буде добре. Для того, щоб команда була сильнішою, потрібно запрошувати гравців! І завдяки тому, що у нас було 17 місцевих гравців, команда боролася. А ми були наперед слабшими за Тернопіль та „Княжої”, бо ми - новостворена команда. Якби я назвав цифру, скільки грошей витрачено на гравців у Тернополі, то мені б міський голова сказав: „Йдіть звідси. Мені це не потрібно”. Зараз ми всі повинні об’єднатися, щоб „Поділля” було вверху, вболівальників ходило не 5, а 8 тисяч!”
Отож, поговорили, трохи посперечалися і розійшлися. Круглий стіл, який тривав понад півтори години завершився. Які будуть зроблені висновки – покаже час. І хочеться вірити, що все, що лунало на ньому з вуст авторитетних людей, не залишиться просто словами, а будуть певні зрушення. Буде „зламана” система комунального підприємства, будуть додаткові кошти, буде перша ліга!