Василь Птащук, начальник Хмельницького міського відділу міліції: «28 серпня 2010 року на стадіоні «Поділля» відбувся футбольний матч, між хмельницьким «Динамо» та «Єдністю» з Плисок. На початку другого тайму гравці «Динамо» забили гол, який виявився переможним у цій грі. І, відповідно, після забитого голу вболівальники, які знаходилися на секторі №20, зазвичай там збираються «ультрас», почали на радощях кидати на поле футбольні стрічки. Відповідно до регламенту, коли на поле летять паперові стрічки, суддя має зупинити матч і доповідає Федерацію, яка проводить розслідування. Ну, і звичайно, примаються заходи до керівників клубу. Через це працівниками «Беркуту» було зроблено зауваження вказаним громадянам. На що ті обурилися. Тоді мілціонери іще раз зробили зауваження та пояснили, що коли на поле летять паперові стрічки, через це можуть виникнути проблеми в команди. Після повторного зауваження, лідер фанатів запропонував залишити стадіон, обурючись тим, що їм не дають змоги в такий спосіб висловлювати свою радість та емоції. Коли фанати залишали межі стадіону, вони вийшли на вулицю Пилипчука і звідти кинули димову шашку на трибуни. Обійшлося тим, що вона не впала нікому на голову чи тіло, а працівники міліції швидко її викинули та затушили, щоб команда «Динамо» (Хмельницький) не понесла штрафних санкцій. А це більше 5 тисяч гривень. Під час того, коли фанати залишали стадіон, деякі з них сварилися нецензурними словами, не тільки на адресу міліціонерів, а й інших. Враховуючи те, що на стадіон приходять люди, які справді хочуть підтримати свою команду та їм неприємно слухати нецензурну лайку, цим громадянам було зроблено зауваження, а потім прийнято рішення про затримання шістьох людей. Під час затримання працівниками міліції застосовувалися заходи фізичного впливу, але не гумові кийки! Якщо б вони застосували гумові кийки, то травмпункт мав би таку роботу, що сьогодні б у нас на прес-конференції були б лідери партій, які вже підняли галас, та фанати. Але ж цього не було. Просто прикро, що вмішуються політичні сили і використовують все перед виборами. Затриманих доставили до центрального відділу міліції. Один з них був у стадії алкогольного сп’яніння і на нього був складений протокол за статею 178. Іншим 5 особам було винесено офіційне письмове застереження, щодо заборони протиправної поведінки в громадських місцях. Після цього з ними проведена профілактична бесіда, ніяких заходів фізичного впливу не застосовувалися, про що є відповідні розписки цих людей і вони були відпущені по домівках».
Валерій Леонець, командир роти міліції оссобливого призначення "Беркут": «Ми зараз проводимо внутрішнє розслідування, оскільки ця подія викликала чималий резонанс. Тому ми проводимо ретельне службове розслідування. Опитуємо всіх працівників, які несли службу на стадіоні по охороні порядку, також використовуємо тіж самі матеріали з Інтернету. Але хочу зазначити, що одним із завданнь «Беркута» є охорона громадського порядку під час масових заходів. На даному матчі несло службу 15 співробітників «Беркута», які були відповідно екіпірувани, щоб забезпечити порядок у випадку винекнення масових порушень громадського порядку. Четверо наших працівників несли службу на 20 секторі, біля них знаходився і старший, який керував на той момент нарядом. Все було нормально, толератно. Коли забили гол, фани начали дуже активно вболівати – стрибати по стільцях, які могли зламати. Наші працівники зробили їм зауваження. Деякі зрозуміли та припинили, а деякі неадекватно сприйняли зауваження та почали доводити, що вони можуть це робити. Дехто вже почав висловлюватися у бік працівників міліції нецензурною лайкою. Один із фанів був у невтерезому стані, а тому працівник «Беркуту» хотів забрати його та вивести зі стадіону. Але підійшли ще кілька фанатів та схопили його за руки та не відпускали. Після цього фани і вирішили залишити стадіон. Це їх право. Працівники «Беркуту» почали супроводжувати їх. Так, на фото видно, що в їх руках були гумові кийки, які при винекненні якоїсь надзвичайної ситуації можна було б їх застосувати. Але нічого такого не було. Фанати вийшли за стадіон, а наші почали повертатися на трибуну. І через кілька секунд з-за трибун вилетіла димова шашка. Вже коли затримали тих найактивніших 6 фанів, в одного з них вилучили іще одну димову шашку. Якби наші працівники не зреагували, то і вона б могла полетіти на стадіон".
Чи погрожували фізичною розправою іншим вболівальникам, із 5 сектору?
Птащук: Коли я прийшов на стадіон, це було вже після інциденту, до мене підійшли двоє фанатів – не «ультрас», а з іншого сектора. Я їм трьома реченнями пояснив, що сталося і чому. І вони наче зрозуміли. Вболівальникам ніхто не погрожував, а просто попередили, що потрібно себе нормально вести, не порушуючи правила поведінки. Це профілактична робота.
Про побиття: - Один із затриманих розповів, що до нього застосували фізичну силу не лише під час затримання, а й потім, коли привели до стадіону, де стояла міліцейська машина. Ви припускаєте, що подібне мало місце?
Птащук: «Якщо його били, то чому немає заяви від нього? Через ваше запитання ми вимушені провести перевірку. Але хочу зазначити, що ці підбурювання партіями, як правило, не мають за собою підгрунтя. Якщо людину били, вона мала б звернутися до травмункту, де зафіксувати свої побої. Після цього вернутися в міліцію, а, якщо їй не довіряє, у нас же є міська прокуратура, яка теж може провести перевірку. Чому немає заяви від нього про факт побиття? Повірте мені, якби були факти жорсткого побиття, про які заявляють деякі партійні лідери, зовсім була б інша ситуація.
Леонець: «Хочу повернутися до того моменту, коли на трибуни полетіла димова шашка. Працівники «Беркуту» у кількості 6-8 чоловік вибігли зі стадіону та побачили близько 40 фанатів. Ті одразу ж розбіглися. Деякі залишилися та почали лаятися в бік працівників міліції, а потім тікати. Коли тікали, то кинули в працівників «Беркуту» кілька камінців, один із яких попав міліціонеру в руку. Після того вирішили затримати активних учасників».
Птащук: «Я звертаюся до вболівальників, щоб ті зрозуміли – ми будемо реагувати відповідно до норм закону. Ми не можемо не реагувати на їх дії, оскільки вони є громадянами. Але ми не ставимо завдання їх покарати. Тому тим, кого затримали, винесли лише офіційне застереження. Щодо кількості міліції на стадіоні. У нас є нормативні відомчі накази, яких ми дотримуємося. І повірте, ми виставляємо кількість міліціонерів не більше, не менше, ніж це передбачено. Але достатню кількість для того, щоб реагувати на будь-які події, які можуть виникнути. Ми теж були б раді, якби в нас на стадіоні були стюарди. Міліції було б легше».
При використаннi матерiалiв сайту посилання на сайт обов'язкове!