Історія білоцерківського футболу бере початок ще в далеких двадцятих роках ХХ століття. Але містить дуже несуттєвий характер, тому, що жодна команда нашого міста не брала участь в не аматорських турнірах тих часів. Початком закладання фундаменту в білоцерківському футболі була зустріч між командою м. Біла Церква та "Динамо" (Київ) 1 липня 1928 року. Матч проводився в центрі міста Біла Церква і закінчився 2-1 на користь былоцерк івц ів земляків. До речі це був перший матч київського "Динамо" від часу його заснування. Рік за роком білоцерківські футболісти брали участь в аматорських турнірах, але до 1988 року так і не взяли участь в офіційних іграх.
Роком заснування білоцерківської (вірніше початком історії, яка й дала витоки білоцерківському клубу) команди вважається 1983 рік. В 1983 році було створено клуб, як своєрідний дубль київського "Динамо". Не дивно, що новостворений клуб також назвали "Динамо", який базувався спочатку в м. Ірпінь (Київська область). Очолили тоді клуб відомі тренери В. Каневський і А. Молотай. Динамівці склали основу збірної Київської області, яка на 8-й Спартакіаді України зайняла 2-е місце. Молода, амбіційна команда за один сезон пройшла шлях від дебютанта до чемпіона України серед КФК. В зональних змаганнях динамівці виступили в 3 зоні і зайняли 1 місце, залишивши позаду такі команди, як "Машинобудівник" (Бородянка), "Шахтар" (Олександрія) та "Нафтовик" (Охтирка). Фінальний турнір проводився на полях Ірпіня та Києва. Набравши одинакову кількість очків з автозаводцями Запоріжжя, довелось вперше в історії чемпіонатів КФК за право виходу до 2 ліги проводити додатковий матч-фінал. В принципіальному матчі перемогу отримали динамівці з рахунком 4-2 і вийшли в 2-у лігу. В другій лізі за період 84-87 р.р. команда провела 170 матчів, загальний баланс матчів: +44=59-67, м`ячі: 154-201. На жаль наш клуб в 2-й лізі вже виступав не так вдало, як це було в чемпіонаті КФК. В 1984 р. - 21 місце, 1985 - 20 місце, 1986 -16, 1987 -25.
На початку 1988 року команду вирішили перевести до Білої Церкви, де місцеві керівники обіцяли рентабельність, при умові, якщо команда буде захищати успішно честь 200-тисячного міста. Ось саме цей момент і можна вважати роком заснування білоцерківсього клубу, як професійної команди. І вже весною 1988 року ФК "Динамо" (Біла Церква) взяв старт в другій лізі СРСР 6-ої регіональної зони. Але перший рік для ФК "Динамо" Біла Церква був вкрай невдалим. Білоцерківці посіли 20 місце з 26. Слід відмітити, що в 1988 році за білоцерківський клуб грав майстер спорту, гравець київського "Динамо" півзахисник атакуючого плану - Юрій Макаров. В наступному році "Динамо" Біла Церква продовжило виступати в другій лізі СРСР. В сезоні 1989 року "Динамо" Біла Церква зайняло невдале 23 місце з 27 і опустилось в другу нижчу лігу Радянського Союзу. Стартувавши в другій нижчій лізі "Динамо" (Біла Церква) зайняли 9 місце з 19.
В першому незалежному чемпіонаті України "Динамо" було перейменоване на ФК "Рось" . ФК "Рось" взяла старт в першій лізі 2-ої підгрупи. В тому чемпіонаті брали участь 14 команд, а "Рось" зайняла високе 4 місце. Лідером тієї команди був захисник Майборода Сергій який провів найбільше ігор (25 з 26) за один сезон серед всіх футболістів команди.
Наступний сезон 92/93 р. р. для "Росі" був вкрай невдалим і команді довелося розпрощатися з першою лігою зайнявши передостаннє місце.
В 96/97 роках білоцерківський колектив зайняв непрестижне передостаннє п`ятнадцяте місце (16 команд). Через фінансову нескруту ФК "Рось" було вирішено передати футбольний клуб під управління міської ради і перейменувати в ФК "Рігонда".
З 1997 року футбольний клуб отримав назву "Рігонда". В 97/98 роках ФК "Рігонда" з командами "Динамо" (Одеса) та "Зірка-НІБАС" (Кіровоград) боролись за право залишитись в другій лізі і зайняла 15 місце, яке гарантувало право виступати в наступному сезоні в другій лізі. Слід відмітити, що допоміг залишитись в другій лізі граючий тренер команди - Євген Золотницький, який грав свого часу в вищій лізі.
У ювілейному, 10 чемпіонаті, (2000/01рр.) білоцерківський клуб увійшов до чільної п`ятірки. Створено дублюючий склад білоцерківської команди. На початку лютого 2002 року на спільній нараді керівників клубу було вирішено повернути стару назву команди, під якою наш клуб виступав в 1-й лізі чемпіонату України (поки що це найкращий успіх білоцерківської команди). Отже, після офіційного дозволу ПФЛ наш клуб стартував з другого сезону 11-го чемпіонату України під ново-старою назвою. Того сезону "Рось" посідає восьме місце. Але в місті повним ходом йде створення футбольної інфраструктури. "Рось" опікується дитячим футболом, юні білоцерківчани посідають високі місця на різноманітних змаганнях.
2002 року Вадим Лазоренко залишає посаду головного тренера й працевлаштовується в чернігівській "Десні". Виконуючим обов`язки головного тренера "Росі" призначено Ігора Хімича, який водночас є директором клубу. Під кінець першого кола в Білій Церкві з`являється Олександр Голоколосов, однак під його керівництвом "Рось" проводить лише кілька ігор. У другому колі команду знову тренує Ігор Хіміч. Командою постійно опікується міська влада, а на стадіоні щогри збирається не менше 1500 вболівальників.
Перед стартом чемп іонату команду залишили 4 пров ідних гравця-Гордієнко вирушив до Севастополя,кращий бомбардир команди останніх років підписав контракт з командою першої ліги “ Енергетик” Бурштин,Шевченко перейшов у стан білоцерківського “ Арсеналу” . Також у пошуках кращої долі вирушив і лідер півзахисту Максим Штаєр.
Отож лідерами сьогоднішнього складу “ Росі” можна назвати Олесандра Олійника та Сергія Патулу, які залишаються в команді на сьогоднішній сезон.
За матеріалами http://Fcros.com та marselo