Сподівання на перемогу реалізувалися

«Поділля» зупинило переможну серію ФК «Лужани»

«ПОДІЛЛЯ»: Лозинський, Шляховий Т., Горбієвський (89 Ткачук), Лемішевський, Яремчук, Вершигора (77 Заєць), Шляховий К. (69 Безвещук), Левченко, Кострицький, Колесніков (86 Пухкий), Сендель.

«Лужани»: Сіротін, Бужак, Дроняк, Піцик (46 Джаман), Гамаль, Умаров, Маковійчук О., Маковійчук С., Кифяк (71 Стрельцов), Матієк (57 Руснак), Савка.

Три поспіль тури чемпіон Чернівецької області не знав гіркоти поразки. На шляху до поєдинку в Хмельницькому, він «поклав під себе» всіх… із загальним рахунком 8:1. Але ми, вболівальники, все ж таки сподівалися, що «Поділля» дасть бій лідеру першої групи. Так воно і сталося. Команда з Лужан, за яку виступають кваліфіковані гравці, які знають, що таке 2 ліга, не змогла знайти ключі від воріт «Поділля», більшість гравців якого навіть «пороху не нюхала». Щоправда, мабуть, більшість, яка прийшла на стадіон, все ж таки сподівалася на яскравіший та цікавіший футбол, ніж побачила.

З перших хвилин подоляни не вагаючись пристрілювалися по воротах суперника. Чого лише варті два потужні удари Горбієвського з метрів 22-24… Ось тільки точності не вистачало. Її ж не вистачало й гравцям з ФК «Лужани». Щоправда, в епізоді на 10 хвилині, коли з 25 метрів Умаров пробивав у ближню від Лозинського «дев’ятку», було все – і точність, і потужність. Але ж і наш Сашко має досвід виступів у першій лізі, хоч і невеличкий той досвід. Одним словом «Лоза», як дехто називає голкіпера «Поділля», впорався з ударом і перевів його   на кутовий.

Реальну нагоду відзначитися на 13 хвилині мав Олексій Колесніков. Після блискучої передачі Яремчука, Олексій не зумів потужно пробити зльоту. Ударом вийшов якимось корявим, а тому досвідчений 40-річний Сіротін без проблем забрав м’яч. Ну, а далі… Можна було лягати спати, але за умови, що сусід «штовхне у бік», коли другий тайм почнеться. Приблизно з 20 до 44 хвилини команди грали майже без воріт. Основна боротьба точилася на підступах до штрафної. А ту кількість помилок, яку допускали гравці обох команд при передачах, вже, мабуть, ніхто не по рахує. Багато, одним словом, або… дуже багато! Щоправда, хотілося б виділити Горбієвського. Опорний хавбек «Поділля» встигав всюди – і до атаки підключитися, і в захисті відпрацювати. Але, на жаль, помилявся й він. Трибуни СК «Поділля» «прокинулися» на останній хвилині першого тайму. «Винуватців» спокою двоє. Левченко зліва в боротьбі з декількома суперниками зумів «видряпати» м’яч і направити його на лінію штрафної до Кості Шляхового. Сімнадцятий номер «Поділля» довго не думав і пробив зльоту – сильно, гарно, але… не точно.

Початок другому тайму майже нічим не вирізнявся від середини першого. На щастя, так тривало не довго. На 50-хвилині пішла сильна злива і команди почали грати цікавіше та швидше. Ось тут, як-то кажуть, «Поділля» присіло на ворота «Лужан». Спочатку гостей, після удару Сенделя зі штрафного, врятував голкіпер. Потім Горбієвському забракло точності в черговому дальньому пострілу. Згодом, знову ж таки удар Сенделя, і знову ж таки рятівник Сіротін. А ось на 65-хвилині, коли «Поділля» заробило право на кутовий, не дадуть мені збрехати ті, хто сидів зі мною поруч, я промовив: «Вже 20 хвилин в другому таймі відіграли. Потрібно вже забивати». І наче мене почули гравці! Костриць кий подав на дальню штангу, Вершигора головою пробив. Але удар на лінії воріт зупинив захисник «Лужан». Та невдало… перед собою відбив на півметра. А спритний Колесніков взяв і вколотив м’яча в сітку воріт! Гол! Це вже після гри стало зрозуміло, що це вже другий вирішальний гол молодого хмельничанина в аматорській лізі.

Після голу Колеснікова дощ перестав падати, і гра знову стала повільнішою. І навіть 5 доданих арбітром хвилин нічого не змінили. «Поділля» здобуло перемогу. Як на мене, хлопці були варті того вечора перемогти. А ось ФК «Лужани» якось не справили на мене враження. Може просто був не їх день? Але це вже не наші проблеми. Головне, що ХМЕЛЬНИЦЬКЕ «ПОДІЛЛЯ» здобуло свою другу перемогу в аматорській лізі.

Юрій Крафт, головний тренер ФК «Лужани»: «Я вітаю команду «Поділля» з перемогою. Вона її заслужила. Про свою команду скажу, що враження таке: в першому таймі виконали настанову на гру, в другому – десь моментами забули про те, що їм говорили, і закономірно пропустили м’яч. Стандарти – це основна складова успіху команди! 70% голів забивається після стандартів. А у нас команда укомплектована доволі кваліфікованими футболістами, колишніми гравцями чернівецької «Буковини». Просто у нас в Чернівцях сьогодні проблема з фінансами, а ФК «Лужани» - платоспроможний клуб. Тому й не дивно, що в мене є претензії до команди. Від «Поділля» враження непогані, перспектива, здається, є. Але потрібно кожну лінію укріпити кваліфікованими гравцями. Дай Бог вам успіхів у другій лізі! Тому що Хмельницький завжди славився великими футбольними традиціями».

Ярослав Бобиляк, головний тренер «Поділля»: «Ну, звісно, першим таймом я незадоволений. Особливо діями в середині поля. У другому таймі вдалося трохи перелаштуватися і діяти більше через середину. Ну, і в другому таймі більш-менш враження були непоганими, але моментами! Ви ж розумієте, що не так просто їх навчити. Тому що є багато проблем. Не розуміють і не до кінця виконують установу на гру. Було багато помилок, браку в передачах. Особливо в першому таймі. Нам справді потрібно буде багатьох футболістів запрошувати. Щоб команда була боєздатною в другій лізі, то без запрошених нам не обійтись. Ми планували, щоб зараз було трохи легше, дозаявити Будника, Боровкова та Сергеєва. Бо є ймовірність того, що їм дозволять за нас грати. Але виконкому ФФУ не було, ось і не дозаявили. Можливо, зараз виконком буде перед грою збірної і це питання вирішать. Такі гравці нам потрібні. Але поки що маємо, те, що маємо. Ми намагаємося підтягнути місцевих до 2 ліги, щоб їх було якнайбільше. Але поки що, на жаль, кількість у якість не переходить».